Budowlane okucia – dlaczego warto zwrócić na nie uwagę

Kupując drzwi albo okna do urządzanego mieszkania niewiele osób zwraca uwagę na to, jakie okucia zamontował w nich producent. A jednak jest to bardzo ważna sprawa, ponieważ od jakości tych właśnie części będzie zależeć późniejsze użytkowanie montowanych drzwi czy okien.

Okucia budowlane są dostępne w dużej ilości odmian. Służą przede wszystkim do zamykania, łączenia i zabezpieczenia, i z reguły wykonuje się je ze stali zabezpieczonej przed korozją. Z tego też powodu duże znaczenie ma jakość ich wykonania, bo przecież mają pracować przez długie lata. Obecnie chyba każdy Producent okuć budowlanych daje szereg dodatkowych funkcjonalności, które w niektórych przypadkach mogą być bardzo przydatne.

Przykładowo okna mogą się całkowicie otwierać, ale też i umożliwiać nieduże uchylenie. W drzwiach w sklepach i punktach usługowych często zobaczyć można podpórki, które umożliwiają pozostawienie uchylonego skrzydła. Podpórki takie można zamówić od razu razem z montażem, lecz jeżeli będzie to potrzebne będzie je też miała w zasadzie każda hurtownia okuć budowlanych.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s