Wymiana szczoteczki do fluoryzacji

Szczoteczki do zębów, tak jak i inne produkty higieniczne powinny być dosyć często wymieniane. Dzieje się tak wobec tego, iż po pierwsze zużywają się one oraz tracą wówczas własne właściwości, a tym samym nie działają tak jak powinny, a po drugie stają się siedliskiem niebezpiecznych bakterii. Większa część z nas zmienia szczoteczkę do zębów zdecydowanie nadmiernie okazjonalnie.

Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że stara, zużyta szczoteczka nie czyści już naszego uzębienia tak jak ma. W wypadku standardowych szczoteczek plastikowych powinniśmy pomyśleć o ich wymianie zgodnie z osobistymi preferencjami i zużyciem, nie rzadziej jednakże aniżeli raz na trzy miesiące. Inaczej wygląda to na przykład jak chodzi o szczoteczki do fluoryzacji, które są jednorazowe – szczoteczki jednorazowe do fluoryzacji. Zwykle widać to po odbarwieniu przeznaczonych naturalnie do tego celu części włosia.

Podobnie jest w wypadku szczoteczek elektrycznych, tutaj jednakże wymieniamy samą końcówkę, a nie cały sprzęt. Jest to naturalnie największy powód, dla jakiego szczoteczki elektryczne na dłuższą metę się zwracają – wymiana tylko końcówki przy tym samym trzonie świadczy nadzwyczaj drobny wydatek w skali roku. Korzystna szczoteczka sama ma nam zasygnalizować, że czas już najwyższy na jej wymianę.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s