Sunking.pl | Fotowoltaika

Instalacje fotowoltaiczne nie są tak w rzeczywistości zanadto skomplikowane, a reguła działania ogniw fotowoltaicznych jest względnie łatwa – więcej na stronie fotowoltaika. Ważnym pojęciem jest tutaj rezultat fotowoltaiczny. To oczywiście to naturalnie dzięki niemu możliwe jest wytwarzanie przez panele energii elektrycznej. Powstająca w półprzewodniku siła elektromotoryczna zezwala wymienić energię słoneczną w prąd stały.

Ma to miejsce w akumulatorach fotowoltaicznych, jakie wchodzą w skład całych paneli. Wytworzona przez panele fotowoltaiczne energia może być używana w domach czy przedsiębiorstwach oraz innych obiektach.

Wymagane jest jednak wyposażenie instalacji w ulubiony inwerter innymi słowy inaczej falownik. To oczywiście za jego pomocą prąd stały pozostaje zamieniony w prąd zmienny, jaki jest zgodny z parametrami sieci energetycznej. To naturalnie dzięki temu wolno bez kłopotu korzystać z prądu poprzez gniazdka elektryczne na takiej samej zasadzie jak ma to miejsce w wypadku prądu wywodzącego się z sieci. Ciekawym i znaczącym pojęciem są systemy fotowoltaiczne sieciowe (on-grid). W praktyce są to instalacje fotowoltaiczne, jakie pozostają zintegrowane z siecią elektryczną.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s